W jaki sposób wykonane są fronty w kuchniach ATLAS ?

Lakierowanie frontów mebli kuchennych z udziałem drewna i okleiny rozpoczyna się od barwienia w przypadku gdy nie są wykonane w kolorze naturalnym, następnie następuje kilkukrotne naniesienie powłok transparentnych lakierów podkładowych i nawierzchniowych. Proces lakierowania powierzchni płyty MDF rozpoczyna się od nałożenia warstwy izolującej następnie dwóch warstw gruntujących, emalii kolorowej i bezbarwnego lakieru nawierzchniowego.

Wszystkie lakiery bazują na żywicach akrylowych i są specjalnie przeznaczone do mebli kuchennych. Cechuje je zwiększona odporność na ścieranie, czynniki chemiczne i wilgotność. Należy jednak pamiętać, że wyżej wymienione cechy morfologiczne drewna, proces doboru frontów oraz działanie promieniowania UV powodującego starzenie się powłoki ma duży wpływ na końcowy efekt wykończenia. W związku z powyższym należy liczyć się z tym, że w szafkach zamówionych w innej serii produkcyjnej wystąpi inny odcień wykończenia.

Meble kuchenne wykonane z drewna zawdzięczają swój niepowtarzalny wygląd zróżnicowanej budowie surowca. Takie cechy jak połysk, cętki, przebarwienia, sęki, zawiły układ włókien czy występowanie promieni rdzeniowych w drewnie buka, „błyszczu” w drewnie dębu- nie są uznawane za wady. Są to cechy charakterystyczne dla danego gatunku. Naturalna też rzeczą jest, że drewno w różny sposób przyjmuje barwniki, a co za tym idzie kolor gotowego wyrobu nie jest jednolity.

Przyjdź do naszego studio mebli kuchennych i zobacz na własne oczy jak wygląda taki front.